Konkurs fotograficzny "Pejzaże Dorzecza Wisłoki" - 2017

7 grudnia 2017 r. w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie fotograficznym „Pejzaże dorzecza Wisłoki”, w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu gmin należących do Związku.


W ramach konkursu wpłynęło 160 prac z 93 szkół z 22 gmin Związku,  nagrodzono łącznie  54 uczniów (44 nagrodzonych, 10 wyróżnionych).
Uroczystego wręczenia nagród dokonali Andrzej Czernecki – Przewodniczący Zarządu Związku ,
Maria Lignar – Dyrektor Biura Związku oraz burmistrzowie i wójtowie z poszczególnych gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki.

 

Wszystkie nadesłane w ramach konkursu prace oceniła Komisja, której przewodniczył Pan Tomasz Kasprzyk artysta Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, członek Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej z siedzibą w Paryżu, członek Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.

 

Laureatami konkursu zostali:

Miejsce I, II, III:
I miejsce – Zuzanna Kędzior – Szkoła Podstawowa w Nagawczynie, Gmina Dębica
II miejsce – Kamila Gryboś – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy, Gmina Biecz
III miejsce – Małgorzata Słomska  – Szkoła Podstawowa w Żurowej, Gmina Szerzyny

Laureaci eliminacji gminnych:
Gmina Biecz
Wojciech Kaleta – Szkoła Podstawowa w Racławicach
Jakub Brudzisz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rożnowicach
Gmina Brzostek
Maciej Krajewski – Szkoła Podstawowa w Brzostku
Jakub Batycki – Gimnazjum w Brzostku Gmina Brzostek
Gmina Brzyska
Karolina Niezgoda – Zespół Szkół Społecznych w Lipnicy Dolnej
Gabriela Stasiak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Błażkowej
Gmina Chorkówka
Apolonia Worosz – Zespół Szkół w Zręcinie
Zuzanna Szydło – Zespół Szkół i Placówek w Bóbrce
Gmina Czarna
Zuzanna Wilk – Szkoła Podstawowa w Borowej
Kornelia Kłys – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyborowie
Gmina Dębica
Mateusz Ferfecki, Dominika Ptaszek – Zespół Szkół w Pustkowie
Krystyna Klabacha – Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy
Miasto Dębica
Michał Posłuszny – I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy
Oliwia Pietruszewska – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dębicy
Łucja Kłósek – Gimnazjum Nr 3 w Dębicy Miasto Dębica
Gmina Dębowiec
Jan Leśniak – Szkoła Podstawowa w Dobryni
Milena Czechowicz – Szkoła Podstawowa w Cieklinie
Nina Rolek - Szkoła Podstawowa w Cieklinie
Gmina Jasło
Zuzanna Konik – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Osobnicy
Aleksandra Pietraszek - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Osobnicy
Gmina Jedlicze
Julia Maciejowska –Szkoła Podstawowa w Długiem
Karolina Turek- Szkoła Podstawowa w Dobieszynie
Gmina Jodłowa
Damian Barzyk, Julia Potocka, Mateusz Łaski – Szkoła Podstawowa w Dębowej
Gmina Kołaczyce
Magdalena Komisarz – Zespół Szkół Społecznych w Lublicy
Patryk Sikora – Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach
Gmina  Krempna
Tomasz Smołkowicz, Agnieszka Blok – Zespół Szkół w Krempnej

Miasto Jasło
Natalia Daniło – I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle
Gabriela Garbacik – Zespół Szkół Miejskich Nr 1
Gmina Nowy Żmigród
Aleksandra Więcek – Szkoła Podstawowa w Nienaszowie
Wiktor Gryziec – Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie
Gmina Osiek Jasielski
Jakub Mastej - Szkoła Podstawowa w Samoklęskach
Karol Wolski – Szkoła Podstawowa w Osieku Jasielskim
Gmina Pilzno
Zuzanna Augustyn – Zespół Szkół w Jaworzu  Górnym
Natalia Potyrała – Gimnazjum w Pilźnie
Gmina Sękowa
Martyna Soczek – Szkoła Podstawowa w Sękowej
Mikołaj Pyrz – Szkoła Podstawowa w Siarach
Gmina Skołyszyn
Amelia Węglarz, Miłosz Byczek, Natalia Biernacka – Szkoła Podstawowa w Lisowie
Maria Warchoł – Szkoła Podstawowa w  Skołyszynie
Gmina Szerzyny
Jan Wójcik, Paweł Sokulski – Szkoła Podstawowa w Szerzynach
Szymon Bąk – Szkoła Podstawowa w Swoszowej
Gmina Tarnowie
Otylia Żebracka – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Umieszczu
Oliwia Szurek –Szkoła Podstawowa we Wrocance
Gmina Żyraków
Zuzanna Czerniak – Szkoła Podstawowa w Korzeniowie
Aleksandra Wszołek – Szkoła Podstawowa w Wiewiórce

 

 

Jednocześnie podczas uroczystości wręczono pamiątkowe statuetki oraz listy gratulacyjne nauczycielom, którzy od wielu lat współpracują ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki.

Uroczystość zakończył spektakl ekologiczny w wykonaniu zespołu z Ośrodka Edukacji i Kultury Ekologicznej w Gdańsku.

• grudzień 2017 • Informacja własna •