Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki - 2016


    21 czerwca 2016r.  po raz kolejny odbyły się „Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”, które w tym roku zorganizowane zostały na Stadionie Miejskiego Klubu Sportowego „Ostoja” w Kołaczycach.

Nadrzędnym celem „słonecznego wydarzenia” jest pokazanie korzyści jakie niesie ze sobą ekologiczny sposób życia, a także propagowanie działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu poprzez wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Dodatkowo akcja ma zwrócić uwagę na konieczność racjonalnego i odpowiedzialnego korzystania ze środowiska i codziennego zachowania ekologicznego w najbliższym otoczeniu. Skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży z terenu gmin należących do Związku.

 

Wydarzenie już tradycyjnie rozpoczęło się „biegiem po słońce”, w którym udział wzięli uczniowie wyłonieni wcześniej w eliminacjach szkolnych, reprezentujący poszczególne gminy należące do Związku. Podczas rywalizacji sportowej, w której uczniowie mieli do pokonania dwa pełne okrążenia boiska, każdy zawodnik dał z siebie maksimum wysiłku oraz sportowego poświęcenia.

Najlepszą w kategorii biegaczek okazała się Maria Obłój z Zespołu Szkół w Kopytowej ( Gmina Chorkówka), miejsce drugie zajęła Julia Wójcikiewicz ze Szkoły Podstawowej w Skołyszynie, natomiast trzecie miejsce zajęła Magdalena Lewicka ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu ( Gmina Dębowiec).

 

Wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Wałęga reprezentujący Zespół Szkół nr 1 w Bieczu, miejsce drugie zajął Krzysztof Bek ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu, trzecie miejsce przypadło w udziale Adrianowi Mastejowi ze Szkoły Podstawowej w Żeglcach ( Gmina Chorkówka).


Wszyscy uczestnicy „biegu po słońce” otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Podczas wydarzenia wręczono również nagrody w konkursach plastycznych. W kategorii szkół podstawowych miejsce pierwsze zajęła Amelia Czerwiec z Zespołu Szkół Publicznych w Straszęcinie (Gmina Żyraków), drugie miejsce w tej kategorii zajęła Maja Kwaśny ze Szkoły Podstawowej w Brzyskach, natomiast trzecie miejsce zajęła Lidia Kosiba ze Szkoły Podstawowej w Lisowie ( Gmina Skołyszyn). W kategorii szkół gimnazjalnych miejsce pierwsze zajęła Aleksandra Kocimowska z Gimnazjum nr 2 w Jaśle, miejsce drugie zajęła Karolina Chmura z Zespołu Szkół Publicznych w Korzeniowie (Gmina Żyraków), natomiast trzecie miejsce zdobyła Julita Pleban z Publicznego Gimnazjum w Zasowie (Gmina Żyraków). Identycznie jak w rywalizacji sportowej wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach plastycznych otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

 


 

Pomiędzy zmaganiami sportowymi i plastycznymi na scenie podziwiać można było występy taneczne i wokalne rodzimych artystów szkolnych. Na scenie zaprezentował się zespół taneczny dziewcząt z ZSS w Lublicy. Wystąpili również wokaliści ze szkół w Bieździedzy, Sieklówce i Kołaczycach. Przez cały czas trwania imprezy atrakcje dla wszystkich uczestników wydarzenia zapewniali również artyści  teatru ulicznego „Wagabunda” z Krakowa, którzy prezentowali najmłodszym różne umiejętności teatralne oraz wprowadzali wszystkich przybyłych w doskonały nastrój i samopoczucie. Dla wszystkich dzieci przygotowano szereg atrakcji i niespodzianek; liczne gry i zabawy, stoisko do malowania twarzy oraz wiele smakołyków.

Na zakończenie „słonecznego wydarzenia” w niebo tradycyjnie powędrowały kolorowe baloniki, a na scenie swoje największe przeboje zaprezentował znany jasielski wokalista Mateusz Mijal.

  

Słoneczna pogoda, ciekawe konkursy oraz wyjątkowa atmosfera sprawiły, że wszystkim obecnym dopisywał humor oraz doskonały nastrój. Wszyscy uczestnicy „słonecznego wydarzenia” opuszczali stadion w Kołaczycach w doskonałych nastrojach i z pewnością długo nie zapomną wszystkich atrakcji tego dnia.

 

2016 • Informacja własna • GaleriaFilm