Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki - 2017

    9 czerwca 2017r.  już po raz szósty odbyły się „Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”, które w tym roku zorganizowane zostały na Stadionie Sportowym LZS Olszynka Ołpiny w gminie Szerzyny.


Nadrzędnym celem „słonecznego wydarzenia” jest pokazanie korzyści jakie niesie ze sobą ekologiczny sposób życia, a także propagowanie działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu poprzez wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Dodatkowo akcja ma zwrócić uwagę na konieczność racjonalnego i odpowiedzialnego korzystania ze środowiska i codziennego zachowania ekologicznego w najbliższym otoczeniu. Skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży z terenu gmin należących do Związku.

Wydarzenie już tradycyjnie rozpoczęło się „biegiem po słońce”, w którym udział wzięli uczniowie wyłonieni wcześniej w eliminacjach szkolnych, reprezentujący poszczególne gminy należące do Związku. Podczas rywalizacji sportowej, w której uczniowie mieli do pokonania trzy okrążenia boiska, każdy zawodnik dał z siebie maksimum wysiłku oraz sportowego poświęcenia.

Najlepszą w kategorii biegaczek okazała się Karolina Pękala z szkoły Podstawowej Chotowej (Gmina Czarna), miejsce drugie zajęła Natalia Patla ze Szkoły Podstawowej Czermnej (gmina Szerzyny) , natomiast trzecie miejsce zajęła Wiktoria Stoś z Zespołu Szkół w Krempnej.

Wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Dawid Dziadosz reprezentujący Szkołę Podstawową w Szerzynach, miejsce drugie zajął Bartłomiej Liszka z Zespołu Szkół w Krempnej, trzecie miejsce przypadło w udziale Sebastianowi Ryndakowize Szkoły Podstawowej w Swoszowej ( Gmina Szerzyny).
Wszyscy uczestnicy „biegu po słońce” otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Podczas wydarzenia wręczono również nagrody w konkursach plastycznych. W kategorii szkół podstawowych miejsce pierwsze zajęła Katarzyna Mikrut ze Szkoły Podstawowej w Ołpinach (Gmina Szerzyny), drugie miejsce w tej kategorii zajęła Karolina Niezgodaze Szkoły Podstawowej w Brzyskach, natomiast trzecie miejsce zajęła Lidia Kosiba ze Szkoły Podstawowej w Lisowie (Gmina Skołyszyn). W kategorii szkół gimnazjalnych miejsce pierwsze zajęła Gabriela Depczyńska z Publicznego Gimnazjum w Szerzynach, miejsce drugie zajęła Anna Bobusia z Zespołu Szkół Publicznych w Jedliczu, natomiast trzecie miejsce zdobyła Katarzyna Węgrzyn z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach plastycznych otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

Pomiędzy zmaganiami sportowymi i plastycznymi na scenie podziwiać można było występy mażoretek „Rossa” i „Euforia” z GCKiCz w Szerzynach.  Przez cały czas trwania imprezy atrakcje dla wszystkich uczestników wydarzenia zapewniali również artyści  teatru ulicznego „Wagabunda” z Krakowa, którzy prezentowali najmłodszym różne umiejętności teatralne oraz wprowadzali wszystkich przybyłych w doskonały nastrój i samopoczucie.

Dla wszystkich dzieci przygotowano szereg atrakcji i niespodzianek; miasteczko strażackie, dmuchane budowle – zamek, zjeżdżalnia liczne gry i zabawy, stoisko do malowania twarzy oraz wiele smakołyków.

Na zakończenie „słonecznego wydarzenia” w niebo tradycyjnie powędrowały kolorowe baloniki, a na scenie swoje największe przeboje zaprezentował znany jasielski wokalista Mateusz Mijal.

2017 • Informacja własna • Galeria zdjęć